Chwila Nieuwagi

2021-07-21 09:09:07   Janusz Gawroński

Chwila Nieuwagi to zespół, który od przeszło dekady tworzy i koncertuje, meandrując umiejętnie pomiędzy poezją śpiewaną, folkiem, piosenką artystyczną, a nawet jazzem.
Zespół silnie związany jest z kulturą śląską, do której korzeni powraca, komponując i pisząc także po Śląsku.
Uprawiając ten międzygatunkowy miszung w warstwie muzycznej i tekstowej, konsekwentnie nie daje się zaszufladkować, ciągle zaskakując nowymi pomysłami.
Na scenie Chwila Nieuwagi czuje się najlepiej, w koncerty wkładając serce, kunszt muzyczny, spontaniczność i poczucie humoru, co przysparza im coraz większe rzesze fanów.
Zespół nagradzany był na najbardziej prestiżowych festiwalach piosenki poetyckiej, folkowej i artystycznej w Polsce (Festiwal Piosenki Studenckiej w Krakowie, Festiwal Polskiego Radia Nowa Tradycja, YAPA w Łodzi, Festiwal im. Wojtka Bellona ).
W swoim dorobku grupa my cztery krążki studyjne: „Niepoprawna muzyka” (2011), „Miszung” z gościnnym udziałem Macieja Balcara (Dżem) i Jarosława Trelińskiego (Raz Dwa Trzy) (2013), „Anieli śpiewają” (2016) oraz „Dostone żytko” (2021), a także udział w kilkunastu składankach muzycznych (m.in. kilka składanek z cyklu "W stronę Krainy Łagodności").
W 2018 ukazała się czwarta płyta zespołu, krążek live "Morawska Brama”.
Zapraszamy na koncert w sobotę 24 lipca 2021 r. o godz.17:00 do parku miejskiego w Miastku