Wystawa Barbary Gulbinowicz

2022-09-07 20:51:26     Janusz Gawroński

Od dzisiaj, 7 września 2022 r. w Małej Galerii w Ratuszu, prezentujemy wystawę pani Barbary Gulbinowicz.
Barbara Gulbinowicz studiowała malarstwo w latach 1983 – 1988 w Akademii Sztuk Pięknych w pracowni prof. J. Hałasa.
Maluje obrazy w technikach: olej, akryl, akwarele, pastel, techniki mieszane i własne.
Zajmuje się poezją, prozą oraz komponuje piosenki.
Swoją twórczość prezentuje regularnie na licznych wystawach indywidualnych.
Na wernisażach wykonuje piosenki własnej kompozycji.
Obrazy Barbary Gulbinowicz przemawiają językiem realizmu. Jednak ruch, światło, moc koloru, kontrast oraz czytelność gestu malarskiego w niepowtarzalny sposób nadają tradycyjnemu malarstwu znamię współczesności i nowoczesności, a zawierając pierwiastek symboliczny, czynią jego charakter uniwersalnym.
W centrum twórczości Barbary Gulbinowicz, niezależnie od podjętego tematu, znajduje się człowiek – jego wewnętrzny świat myśli, duchowości i emocjonalności.
Nastroje zmieniają się jak w kalejdoskopie. Jednak artystka, podążając własną drogą, oswaja wybrane zjawiska, podnosi do rangi symbolu, a tym samym prezentuje oryginalny punkt widzenia.
W ten sposób malarstwo Barbary Gulbinowicz staje się ciągłą opowieścią pt.: „Życie jest piękne”.
Gdy człowiek karmi się pięknem, żyje pięknie.
Obrazy prezentowane są w galeriach sztuki oraz ozdabiają zbiory prywatne.
Pani Barbara jest uczestnikiem 15. Międzynarodowego Pleneru Malarskiego Miastko 2022, organizowanego przez MGOK Miastko i pana Jerzego Tandeckiego.
Zapraszamy do Ratusza.

Tagi: kultura   Wyświetleń: 171

Montaż wystawy w Ratuszu. Od lewej: pani Marzanna Kowalczyk i pani Barbara Gulbinowicz

Pan Jerzy Tandecki, pani Barbara Gulbinowicz i pani Marzanna Kowalczyk na tle wystawy w Ratuszu